Gayà Bordoy, Antoni

Tornar al llistat

Felanitx, 17/03/1879
Prev. 20/09/1902
Def. 07/09/1941
Fou ordenat prevere dia 20.09.1902 començant a exercir el ministeri tenint cura del Calvari de Felanitx. Havia fet títol de Patrimoni dia 17.05.1901. L’any 1913 era Vicari de Banyalbufar. De 1915 a 1918 fou Vicari d’Alcúdia. De 1918 a 1922 viu a Felanitx ajudant en les tasques pastorals de la vila, fins que demana permís per anar a La Plata (Argentina), on servirà diferents parròquies fins que l’any 1930 retorna a Mallorca, morint a Felanitx. BOBM 1941, 326. Fiol, 432. Rosselló VIII, 310. Darder G0169.