Frau Jaume, Nicolau

Tornar al llistat

Sóller, 14/05/1904
Prev. 09/06/1929
Def. 13/07/1987
Fou ordenat prevere dia 09.06.1929 començant l’exercici ministerial com a adscrit a la parròquia nadiua i encarregat de la feligresia de Biniaraix. El 1931 fou nomenat vicari in Capite del Port de Sóller. El 1936 torna a Sóller com a adscrit i tenint cura de Biniaraix. El 1941 començà a ser el capellà de les Religioses Escolàpies fins a la clausura del Col·legi l’any 1973. BOBM 1987, 233. Darder F0333.