Fito Cantó, Jeroni

Tornar al llistat

Artà, 01/01/1933
Prev. 23/12/1961
Def. 01/01/1995
Fou ordenat prevere dia 23.12.1961. Participà en el certamen presentant els Nº 432, 433 i 434. El 1962 fou nomenat Vicari de El Coll d’en Rabassa, el 1967 Vicari de sant Sebastià, el 1964 estudiava Magisteri i Periodisme a Madrid. El 1968 fou nomenat Delegat Diocesà dels Cursets de Cristiandat. El 1970 Rector de la parròquia de l’Esperit Sant. Se secularitzà el 1971 i s’establí a Mèxic. Retornat a Mallorca el 1973 treballava a Radio Popular. Donà a la impremta 1984 El vent somia barques. 1994 Juan Palabra. GEM XIX, 28. F0211.