Fiol Vallès, Gabriel

Tornar al llistat

Binissalem, 26/11/1870
Prev. 03/04/1897
Def. 31/12/1960
Fou ordenat prevere dia 03.04.1897. Havia fet el Títol Patrimonial dia 09.01.1895. De 1897 a 1903 era el Director de la Congregació Mariana de Binissalem. De 1903 a 1906 tingué cura de la feligresia de Consell. De 1909 a 1915 Vicari in Capite de Biniamar, començant les obres del temple inacabat. L’any 1915 retorna a Binissalem com prevere Adscrit a la parròquia i allà morí. Fou col·laborador de Mn. Alcover a l’obra del Diccionari. BOBM 1961, 58. Excel·lí com compositor i músic al servei de la litúrgia parroquial. Compongué música religiosa, popular i per a piano. GEM V, 331. Darder F0207.