Fiol Calafat, Pere

Tornar al llistat

Valldemossa, 19/07/1913
Prev. 03/06/1939
Def. 21/01/1983
Fou ordenat prevere dia 03.06.1939. Començà l’exercici del ministeri com Vicari in Capite del Port d’Andratx i tenint cura de la feligresia de Peguera. El 1949 era nomenat Ecònom de Deià, on hi restà fins a la jubilació que li arribà el 1979, retornant a la vila nadiua. Dedicà uns anys al Museu Diocesà BOBM 1983, 238. Darder F0177.