Ferrer Rigo, Gabriel

Tornar al llistat

Ariany, 20/07/1907
Prev. 14/06/1930
Def. 30/07/1953
Els anys d’estudi al Seminari participà en el Certamen amb els nº 415, 416 i 417. Fou ordenat prevere dia 14.06.1930 i enviat a Llubí com Vicari. Dia 18.03.1931 rebia el nomenament de Vicari de Bunyola, per passar el Desembre de 1935 com Vicari a Sóller i així començà a ser capellà provisional de l’Exèrcit. Començà la publicació de diferents materials litúrgics i catequètics: Misal Festivo. Misal Diario. Explicación del cuarto Mandamiento... Ajudat per la Fundació Benèfica-Docent Antònia Magraner fundaren, amb Mn. Josep Pons i Roig la Impremta Nuestra Senyora de la Luz SA, des d’on difongueren tot el material litúrgic i catequètic. Quan mor és el Capellà del Grup de Tiradors d’Ifni. BOBM 1953, 297. GEM, VI, 85. Darder F0138.