Ferrer Pons, Joan

Tornar al llistat

Santanyí, 21/01/1913
Prev. 19/05/1940
Def. 20/07/2008
Fou ordenat prevere dia 19.05.1940. Havia participat en el certamen presentant el Nº 414. De 1940 a 1948 Vicari de Santanyí. El 1948 Vicari in Capite de Son Negre. El 1949 Vicari in Capite de Es Carritxó. L’any 1960 passà com Vicari de Felanitx. L’any 1974 fou nomenat regent de la parròquia de Sant Llorenç (Palma Nova) L’any 1984 li arribà la jubilació i passà a viure a Santanyí, fins que l’any 2004 anà a la residència de Sant Pere i Sant Bernat, on morí. BOBM 2008, 361-362. Sunyer 358. Rosselló VIII, 307. Darder F0133.