Ferrer Oliver, Antoni

Tornar al llistat

Sencelles, 27/09/1935
Prev. 18/03/1961
Def. 18/05/1996
Començant els estudis eclesiàstics en el Seminari de Mallorca, el 1958 passà a la Universitat de Salamanca, on es llicencià en Teologia i fou ordenat prevere el 18.03.1961. Començà a exercir el ministeri en la parròquia de Muro, fins que l’any 1967 passà a estudiar a la Universitat Civil de Madrid, on llicencià en Psicologia i es diplomà en Catequètica. El 1970 retorna a Mallorca i es fa càrrec del Secretariat Diocesà de Catequesi fins l’any 1977. Dóna classe al Col·legi Pedro Poveda, Sords i Muts, Projecte Home. CETEM i Alberta Jiménez . De 1971 fins a 1996 Rector de la parròquia de la Resurrecció, treballant en la Pastoral Penitenciària. Dia 29.05.1997 l’Ajuntament de Palma li dedicà: Carrer del Rector Antoni Ferrer. BOBM 1996, 355. Darder F0126.