Ferrer Lliteras, Pere

Tornar al llistat

Capdepera, 01/01/1876
Prev. 31/03/1900
Def. 02/02/1931
Fou ordenat prevere dia 31.03.1900. Havia fet Expedient de Patrimoni dia 26.10.1897. Es llicencià en Teologia 1902 i en Dret Canònic (1903) a la Universitat de València. Fou Professor de l’Institut de Palma i de la Normal. Publicà: 1918 Religión y Moral; 1925 Promtuario de Religión y Moral; Compendio de Historia Sagrada. (1919 i 1924). Fou Predicador Supernumerari de Sa Majestat i Prelat Domèstic de Sa Santedat (1926). Celebrava missa al Convent de les Religioses Agustines dels Hostalets. BOBM 1931, 38. Darder F0113.