Ferrer Delgado, Sebastià

Tornar al llistat

Binissalem, 01/01/1859
Prev. 24/09/1887
Def. 08/09/1925
Fou ordenat prevere dia 24.09.1887. Dia 06.09.1884 havia fet Títol de Patrimoni. El 1904 era Adscrit en la parròquia ciutadana de Sant Nicolau. Dia 28.03.1905 se li dóna permís per anar a Buenos Aires i el 1908 passa a la Diòcesi de San Juan de Cuyo i el trobam com Rector de Saladillo en la província de San Luís. El 1914 estava en Villa del Salvador i l’any següent s’incardinà en aquella diòcesi. BOBM 1925, 348. Fiol 334. Darder F0103.