Femenias Pasqual, Guillem

Tornar al llistat

Manacor, 10/06/1886
Prev. 22/09/1911
Def. 07/12/1965
Fou ordenat prevere dia 22.09.1911 Havia presentat el certamen Nº 389 i va fer Títol de Patrimoni dia 14.06.1910. De 1911 a 1916 Vicari in Capite de S’Horta. De 1916 a 1920 Ecònom Regent de Pina. De 1920 a 1934 Rector, per oposicions, de Capdepera de manera que quan les Religioses Franciscanes fundaren son Convent a Cala Rajada,el 16.05.1921 ell hi posà força influència. De 1934 a 1949 Ecònom de Pollença per retornar Manacor. El 1959 tenia cura de l’església d’Albocàsser (Manacor). BOBM 1966, 39. Fuster, 161. Darder F0034.