Femenias Nebot, Joan

Tornar al llistat

Capdepera, 30/04/1896
Prev. 19/06/1925
Def. 30/05/1963
L’any 1909 començà a estudiar amb la naixent TOR a Artà i Llucmajor, aconseguint el títol de Mestre Nacional, el 1917 passà a fer els estudis eclesiàstics al Seminari, on participà en el certamen presentant els treballs, Nº 386, 387 i 388. Fou ordenat prevere dia 19.06.1925. De 1926 a 1930 fou el Mestre i el Vicari de Capdepera. De 1930 a 1939 Vicari i organista de Valldemossa. De 1939 a 1949 Vicari in Capite de Cala Rajada. El 1949 fou nomenat Vicari d’Artà, L’any 1951 fou nomenat Assessor Religiós del Gremi del Garballó d’Artà. BOBM 1963, 202. Darder F0033.