Femenia Àvila, Joan

Tornar al llistat

Palma, 09/09/1980
Prev. 04/12/2016
Def. 00/00/0000
Acabats els estudis universitaris, Llicenciatura en Filosofia i Lletres (Geografia), començà els estudis eclesiàstics Fou ordenat Diaca dia 04.12.2016 a Binissalem. Fou ordenat prevere a la Seu dia 09.07.2017 i el mateix dia nomenat Vicari de Binissalem i Consell. El 2004, amb Antoni Ginard Bujosa, publicà: “Sant Josep del terme (1878-2003) Crònica de 125 anys de la parròquia”. L’any 2018 deixà les parròquies de la unitat de Santa Maria, Consell i Binissalem per dedicar-se a la pastoral de la salut. El 2019 ha estat nomenat Rector de la unitat formada per Búger,Campanet i Moscari.