Febrer Rosselló, Miquel

Tornar al llistat

Manacor, 28/10/1920
Prev. 31/05/1947
Def. 06/01/2008
Fou ordenat prevere dia 31.05.1947 Participà en el Certament presentant el treball Nº 381. Començà l’exercici ministerial com Vicari de Petra i dia 24.12.1955 arribava a Yauyos (Perú) amb el primer equip de capellans mallorquins que començaven la missió mallorquina a Amèrica. Restà allà fins que l’any 1957 passà de Rector a Pativilca, aleshores de l’arxidiòcesi de Lima. L’any 1964 retornà a Mallorca i exercí el ministeri a Son Mesquida, Els Dolors, Natzaret, Portals. Compartia la tasca pastoral amb la docència. Treballà a l’Institut Joan Alcover i al Politècnic. El 1990 es jubilà i passà a viure a Manacor, si bé uns anys tingué cura de la parròquia d’Ariany. Acabà els dies com Capellà de l’Hospital- Residència de Manacor, on hi finà. BOBM 2008, 122. Fiol 312. Fuster 156. Darder F0013.