Esteve Tous, Antoni

Tornar al llistat

Artà, 26/12/1914
Prev. 03/06/1939
Def. 17/12/1984
Fou ordenat prevere dia 03.06.1939, quedant a la Cúria Diocesana. L’any 1946 fou nomenat Vicari de Santa Eulàlia i el 1948 era nomenat Professor i Majordom del Seminari. L’any 1950 participà a les oposicions de professors de Llatí que el bisbe Hervàs convocà i aconseguí la Càtedra de Primer curs. El 1956 fou nomenat Consiliari de les dones d’A.C. de Santa Eulàlia i aquest mateix any Majordom del Seminari i Visitador dels Ermitans. L’any 1968 Director de la Casa del Sacerdot, el 1969 Capellà de les Religioses Caputxines. L’any 1970 Defensor del Vincle i Tinent Fiscal del Tribunal Eclesiàstics i quan morí era vicecanceller i Vicesecretari del Bisbat. BOBM 1985, 33. Darder E0108.