Estarellas Moner, Miquel

Tornar al llistat

Palma, 30/01/1906
Prev. 14/06/1930
Def. 06/02/1980
Fou ordenat prevere dia 14.06.1930. Comença l’exercici del ministeri en la barriada de Santa Catalina, fins que l’any 1931 fou nomenat Vicari in Capite de Son Sardina, el 1932 Vicari in Capite a Son Llàtzer, i quan el 1938 fou erigida parròquia en fou nomenat Ecònom. El 1941 que retorna a Santa Catalina com Vicari. El 1952 arriba a Puerto Rico, com capellà de la OCSHA El 1959 era a San Juan de Puerto Rico, exercint el ministeri a Río Piedras. el 1964 també, però el 1972 ja era jubilat i vivia a Palma. BOBM 1980, 97. Fiol 304. Darder E0079.