Estades Lladó, Miquel

Tornar al llistat

Esporles, 24/08/1908
Prev. 22/05/1937
Def. 29/04/1989
El 1934 entrà com Col·legial a La Sapiència. Fou ordenat prevere dia 22.05.1937 i destinat com capellà castrense al Port de Sóller. De 1939 a 1941 fou l’Ecònom de Moscari. De 1941 a 1945 Vicari in Capite de S’Esgleieta i ajudant al venerable Rector d’Esporles Mn. Mateu Tugores i Maimó. El 1945 fou nomenat Vicari Ecònom de Maria de la Salut. L’any 1962 participà en les oposicions a Rector que convocà el Bisbe Enciso, però restà a Maria fins a la jubilació que li arribà l’any 1978, que retornà a Esporles. BOBM 1989, 246. Darder E0066.