Espinosa Candela, Pasqual

Tornar al llistat

Crevillent (Oriola), 01/01/1860
Prev. 01/01/1888
Def. 26/03/1937
Ordenat prevere el 1888 per mans del Bisbe mallorquí Dr. Joan Maura i Gelabert, i havent exercit el ministeri en la seva església, passà a Argentina, on hi exercí el ministeri uns 18 anys, en la parròquia de Las Hileras (Buenos Aires) Retornat a Espanya el trobam com capellà d’un assil per a cecs en Alacant. Dia 09.01.1937 arriba a Mallorca tot fugint de la zona roja de la guerra civil, morint a Palma, en el Casal de les Germanetes dels Pobres. BOBM 1937, 209. Fiol, 302. Darder E0059.