Fuster Forteza, Gabriel

Tornar al llistat

Artà, 24/05/1909
Prev. 10/06/1933
Def. 01/01/1978
Fou ordenat prevere dia 10.06.1933. Havia fet títol de Patrimoni dia 11.05.1932. Començà el ministeri com prevere Adscrit a la parròquia nadiua, de la qual l’any 1943 en fou nomenat Vicari. L’any 1953 fou nomenat Vicari de Capdepera. El 1954 fou nomenat Vicari in Capite de la Colònia de Sant Pere i quan la Vicaria fou erigida parròquia (1969), en fou el primer Rector. Morí a sa Colònia. BOBM 1979, 48. Darder F0364.