Crespí Vidal, Macià

Tornar al llistat

Marratxí, 01/01/1879
Prev. 23/09/1904
Def. 01/01/1963
Fou ordenat prevere dia 23.09.1904 Dia 01.12.1905 era el capellà encarregat de S’Indioteria i quan fou creada la Vicaria in Capite el 19.03.1907 en fou nomenat Vicari. Dia 19.11.1910 demanava permís per passar a Argentina i l’any següent ja el trobam com Vicari de Felicia i el 1915 Rector de Castelar, des d’on ingressà en la Companyia de Jesús, sent enviat a La Patagònia. Fiol, 276. Darder C0646.