Crespí Vidal, Antoni

Tornar al llistat

Pla de na Tesa (Marratxí), 20/05/1875
Prev. 27/05/1899
Def. 25/03/1967
Fou ordenat prevere dia 27.05.1899. Dia 31.10.1898 va fer Títol de Patrimoni. Dia 10.03.1900 fou nomenat Vicari in Capite del Pla de Na Tesa L’any 1902 era Vicari a Son Sardina, passant ràpidament a terres de missió. L’any 1909 ja era Vicari de Castelar i el 1914 Rector de Sunchales. L’any 1916 ingressà en la Companyia de Jesús i fou enviat al Paraguai, morint a Asunción als 93 anys i 51 de vida en la Companyia. Fiol 275. Darder C0644.