Crespí Gayà, Jaume

Tornar al llistat

Sineu, 01/01/1860
Prev. 23/03/1885
Def. 20/11/1918
Fou ordenat prevere dia 23.03.1885 Havia fet Títol de Patrimoni dia 19.10.1882. Fou Vicari in Capite de Santa Eugènia de 1871 a 1877, per retornar a Sineu i restar-hi tota la vida. Fou col·laborador a l’obra del Diccionari de Mn. Alcover. BOBM 1918, 484. Darder C0631.