Cortès Segura, Josep

Tornar al llistat

Palma, 27/01/1908
Prev. 20/06/1943
Def. 14/08/1987
Professà com MSSCC dia 23.09.1937. Fou ordenat prevere dia 20.06.1943 passant aquell mateix any a Argentina, al Seminari de Rio Quarto, on hi restà fins el 1962, any que s’exclaustrà i s’incardinà a la diòcesi de Villa Maria (Argentina). De 1962 a 1972 fou el Rector de la parròquia de san Marcos. L’any 1972 retornà a Mallorca, essent nomenat Ecònom del Port de Sóller i Capellà a l’Hospici de la Ciutat. BOBM 1987, 299. Fiol 267. Darder C0590.