Cortès Cortès, Rigobert

Tornar al llistat

Palma, 07/08/1917
Prev. 30/05/1942
Def. 15/12/2000
Fou ordenat prevere dia 30.05.1942 El 1943 fou nomenat Vicari de la parròquia del Coll d’En Rebassa i de la Platja de Can Pastilla fins 1946. De 1946 a 1948 Vicari dels Hostalets. De 1948 a 1955 Vicari de Sant Jaume. De 1955 a 1957 Ecònom d’Andratx, el 1957 fou nomenat Regent de la parròquia de Gènova, on hi restarà fins l’any 1974. Aixecà l’escola parroquial, Saló i Vicaria. De 1974 a 1991 Capellà del Monestir de Santa Magdalena. Dia 14.02.1981 fou nomenat Auxiliar de l’Arxiu Diocesà. L’any 1991 passà a les Germanetes dels pobres, on hi finà. BOBM 2001, 95-96. Darder C0581.