Company Campins, Jordi

Tornar al llistat

Consell, 05/09/1906
Prev. 31/08/1930
Def. 24/10/1979
Fou ordenat prevere dia 31.08.1930 Va participar en el certamen amb els Nº 344, 345, 346, 347 i 348. Començà l’exercici ministerial com Rector de l’església de Biniaraix, ajudant a la parròquia de Sóller, primer com Primatxer i després com Vicari. L’any 1937 passà, com Vicari, a la parròquia de Sant Nicolau L’any 1946, per oposició, ingressà l’Exèrcit de l’Aire, arribant a la graduació de Coronell. Havia aconseguit el grau de Doctor en Teologia a la Universitat de Granada. BOBM 1979, 279. Darder C0541.