Colom Mayol, Ramon

Tornar al llistat

Sóller, 11/03/1861
Prev. 04/06/1887
Def. 12/03/1940
Fou ordenat prevere dia 04.06.1887 L’any 1885 havia entrat a la Sapiència. Dia 17.11.1885 havia fet Títol de Patrimoni. Començà el ministeri com Adscrit en la parròquia sollerica. 1909 Rector de l’oratori de Nostra Senyora de la Visitació. De 1920 a 1931 Vicari de Sóller. Col·laborà amb Mn. Alcover a l’obra del Diccionari. BOBM 1940,143.