Coll Rubí, Mateu

Tornar al llistat

Sa Pobla, 05/02/1871
Prev. 03/04/1897
Def. 16/02/1949
Fou ordenat prevere dia 03.04.1897 passant el 01.10.1897 com Vicari a Puigpunyent. El 1901 fou nomenat Vicari in Capite de Galilea, on hi romangué fins que participà les oposicions de 1913 obtenint la parròquia de Santa Eugènia, que regentà fins a la mort. Comprà les terres de la Cova dels Coloms i la convertí en Gruta de Lourdes, fundà el Sindicat Agrícola. Bon músic tingué cura d’ensenyar el cant gregorià al poble i mimà la Banda de Música que havia fundat Josep Balaguer BOBM 1949, 167. Darder C0519.