Cifre Llompart, Jeroni

Tornar al llistat

Inca, 28/06/1917
Prev. 18/05/1940
Def. 18/10/1993
Fou ordenat prevere dia 18.05.1940. Havia presentat els certàmens Nº 321, 322, 323 i 324. Començà l’exercici ministerial a la parròquia inquera fins que l’any 1944 passà com Ecònom al Pla de Na Tesa. L’any 1955 era nomenat primer Regent i després Ecònom de Consell, donant forta representació als seglars en la gestió parroquial. L’any 1967 hi fundà El Club. Hi restà fins l’any 1967, que es retirà per raons de salut. De 1969 a 1986 fou l’Ecònom de Banyalbufar. Féu diferents millores al temple parroquial, sobretot féu restaurar l’antic Orgue a G. Greenzing Es jubilà el 1986. BOBM 1993 420. Darder C0383.