Cifre Cerdà, Jaume

Tornar al llistat

Pollença, 31/05/1918
Prev. 26/05/1945
Def. 29/01/2003
Fou ordenat prevere el 26.05.1945 fou nomenat Vicari de la parròquia d’Alcúdia i el 1947 passà com Vicari in Capite del Port d’Alcúdia on començà i acabà l’església que fou beneïda pel Bisbe Hervàs dia 29.06.1950, l’any següent fou nomenat Vicari de Llubí, on hi restà fins l’any 1966, que passà com Capellà de les Religioses del Sagrat Cor (Son Espanyol) i Capellà del Cementiri de Palma. Donà part dels seus béns a la parròquia de Pollença i a la Diòcesi. BOM 2003, 134. Darder C0376.