Cerdà Bibiloni, Antoni

Tornar al llistat

Bunyola, 27/06/1926
Prev. 20/06/1954
Def. 08/09/2006
Féu el Batxillerat en el Col·legi que els PP. de la TOR tenien a Inca, passant al Seminari. Fou ordenat prevere dia 20.06.1954 i enviat com vicari de la parròquia de Sóller, on treballà enfortint els Cursets de Cristiandat. Féu oposicions a capellà de l’exèrcit i ha restat tota la vida ministerial a Lleida. Es llicencià en Teologia Moral en la Facultat de Catalunya, fou professor d’aquell Seminari i consolidà l’obra dels Cursets. BOBM 2006, 615. Darder C0329.