Casasnovas Soberats, Albert

Tornar al llistat

Sóller, 05/08/1929
Prev. 21/06/1953
Def. 03/11/1998
Fou ordenat prevere dia 21.06.1953. Havia participat en el Certamen amb els treballs Nº 293, 294, 295, 296, 297, 298 i 299 De 1953 a 1956 Vicari de Pollença i professor de l’Acadèmia Mercantil. De 1956 a 1959 Vicari a El Molinar. De 1959 a 1961 Vicari de la parròquia de San Josep de Manacor. De 1961-1968 Ecònom de Son Ferriol De 1968-1969 Col·legi del Sagrat Cor. De 1972 a 1975 Rector de Portals. 1975-1979 Regent de Sant Josep Obrer. De 1979 a 1998 Rector de Peguera. Havia aconseguit el títol de Diplomat en Pedagogia Religiosa. BOBM 1999, 127. Darder C0258.