Cardell Clar, Mateu

Tornar al llistat

Llucmajor, 12/10/1846
Prev. 00/00/0000
Def. 30/10/1930
Fou ordenat prevere dia 04.04.1874. Dia 06.05.1874 rebia el nomenament de Vicari d’Algaida i el 01.04.1875 passava com Vicari de Randa. Dia 14.07.1876 deixava Randa perquè havia estat nomenat Vicari de Llucmajor, on hi restarà tota la vida al servei de la feligresia llucmajorera. BOBM 1930, 577. Darder C0215.