Cardell Cicerol, Bartomeu

Tornar al llistat

Llucmajor, 16/03/1870
Prev. 09/03/1895
Def. 15/05/1936
Fou ordenat prevere dia 09.03.1895 Dia 13.10.1893 havia fet Títol de Patrimoni. Començà l’exercici del ministeri com Vicari de Santa Maria del Camí. L’any 1899 fou nomenat Rector del Convent de la Mare de Déu de la Soledat i el 1911 Ecònom de Santa Maria fins que dia 01.02.1914 fou nomenat Vicari de Llucmajor, on. Morí. BOBM 1936, 390. Darder C0214. HdC 1936, 386.