Capó Leal, Sebastià

Tornar al llistat

Palma, 25/12/1934
Prev. 21/12/1957
Def. 01/01/1978
Fou ordenat prevere dia 21.12.1957 el 1958 fou nomenat Vicari de Sta. Tereseta de l’Infant Jesús. El 1960 era Vicari de Felanitx. El 1964 fou nomenat Vicari de la parròquia de Sant Alonso. El 1968 fou nomenat vicedelegat Diocesà de Cursillos de Cristiandat. L’any 1969 fou nomenat Rector de la parròquia de Santa Catalina Tomàs. Era molt sol·licitat com predicador, ajudant a diferents missions que foren predicades a Mallorca. Degut a la malaltia de diabetis que patia, el 1971 deixà el càrrec de Rector i assumí el de Vicari de la mateixa parròquia, fins que li arribà, de manera sobtada degut a la diabetis, la mort l’any 1978. BOBM 1979, 48. Darder C0183