Coll Bauzà, Joan

Tornar al llistat

Galilea, 02/12/1852
Prev. 15/06/1878
Def. 19/11/1933
Fou ordenat prevere dia 15.06.1878. Dia 13.10.1875 féu Títol de Patrimoni. De 1879 a 1883 Vicari de Calvià. De 1883-1899 Vicari de Capdellà. I guanyades unes oposicions fou Rector de Petra de 1899 fins a sa mort. L’any 1901 féu uns nous domassos per a la parròquia, obrí els finestrals del presbiteri i l’any 1910 féu nou el portal lateral, posant-hi un arc gòtic i son escut. BOBM 1933, 483. Rubí. La villa Real de Petra 241-251. HdC 1934, 82. Darder C0478.