Caparó Busquets, Antoni

Tornar al llistat

Sóller, 06/04/1893
Prev. 21/12/1918
Def. 14/02/1973
Fou ordenat prevere dia 21.12.1918 i enviat com Vicari in Capite al Port de Sóller. El 1921 fou nomenat Rector de Biniaraix, el 1927 Regent de la parròquia de Fornalutx i posteriorment (1936) Vicari Ecònom d’aquella parròquia. El 1951 fou nomenat Vicari de Sóller, càrrec que regentà tota la resta de la seva vida. Fou col·laborador del Diccionari que anava fent Mn. Alcover. BOBM 1973, 51. Darder C015.