Caldentey Pons, Josep M.

Tornar al llistat

Sineu, 05/07/1900
Prev. 30/11/1924
Def. 25/04/1980
Fou ordenat prevere dia 30.11.1924 començant l'exercici del ministeri tenint cura de l'antic Convent de Mínims de Sineu. 1936 Vicari de la Soledat. Per a la Missió de 1951 fou enviat com Delegat Eclesiàstic al Centre Missional de Son Ferriol. El 1957 era nomenat Ecònom de Sant Jordi. 1968 Vicari in Capìte d'Albocàsser i Capellà de les Religioses Serventes de la Sagrada Família de Manacor, fins a la jubilació. Retornà a Sineu on morí BOBM 1980, 201. Darder C0063