Caldentey Maimó, Sebastià

Tornar al llistat

Felanitx, 15/01/1890
Prev. 20/12/1913
Def. 03/07/1968
Fou ordenat prevere dia 20.12.1913 quedant, al Seminri, com professor de llengua anglesa. L'any 1914 fou nomenat Vicari de Bunyola. 1916 Adscrit a Felanitx, tenint cura de Porto Colom, Sant Salvador i Es Carritxó. 1924 Ecònom de Llubí. 1927 Regent i després Ecònom de Santa Creu. 1942 Vicari de Santa Eulàlia. El 1954 era el capellà de les Religioses Escolàpies. BOBM 1968, 250. Darder C0059. Rosselló VIII, 292