Caldentey Darder, Bartomeu

Tornar al llistat

Ariany, 20/01/1859
Prev. 07/06/1884
Def. 14/06/1933
Fou ordenat prevere dia 07.06.1884. Dia 25.08.1874 va fer títol de Patrimoni. Començà a exercir el ministeri en la parròquia nadiua. Col·laborava a l’obra del Diccionari de Mn. Alcover. L’any 1895 passà a la parròquia ciutadana de Sant Jaume, on hi restà fins l’any 1898, que passà a Argentina, on fou nomenat Vicari de la parròquia de Capitán Sarmiento. L’any 1907 era el Rector de la parròquia de Santa Rosa del Bragado (La Plata) on hi restà durant 22 anys, edificant un nou temple parroquial. L’any 1925 retornà a Mallorca, morint a Ariany. BOBM 1933, 254. Fiol Nº 183. Darder C0055. HdC 1933, 138.