Caldentey Cantallops, Rafel

Tornar al llistat

Palma, 30/06/1904
Prev. 18/12/1926
Def. 30/06/1983
Fou ordenat prevere dia 18.12.1926 Participà en el Certamen Nº 254, 255,256, 257, 258, 259 i 260 Va fer títol de Patrimoni dia 03.12.1925. Quedà com professor de Llatí al Seminari, tenint cura de l’oratori de Sant Rafel. Dia 01.01.1930 fou nomenat Vicari de Son Sardina. Deixà aquest càrrec per entrar en la redacció del Correo de Mallorca, on fou successivament Cap de redacció i Director (1951). Col·laborà en el Diario de Mallorca. L'any 1961 va rebre el Premi Ciutat de Palma de periodisme. Fou Secretari Diocesà de la premsa Catòlica, Censor d'Ofici. Donà a la impremta: 1929 Panegírico de San Sebastián, patrón de Palma 1979 “Santa Eulalia. La parroquia más antigua de Palma” (castellà, anglès i francès). BOBM 1983, 421. GEM II, 379. Darder C0054. Rosselló VIII, 291