Caldentey Barceló, Nadal

Tornar al llistat

Vilafranca, 14/05/1933
Prev. 16/12/1960
Def. 00/00/0000
Vilafranca 14.05.1933 essent ordenat prevere en la Congregació dels MSSCC el 16.12.1960. Estudià a Roma a l'Institut Pontifici Santa Cecília. Passà a Argentina per atendre les activitats que la Congregació allà atenia. Rector de la parròquia de General Dehesa i fundà el Cor Polifònic Municipal, Professor del Seminari de Rio Quarto. Retornà a Mallorca i l’any 1985 passant al clergat secular i fou destinat a la novella parròquia de Cala Millor, on hi residí fins a la jubilació, que retornà a la vila nadiua. Fou incardinat a Mallorca dia 18.02.1992. Ha fet les composicions: 1990 Pare Nostre; 1991 Ego sum Resurrectio et Vita; Himno General Dehesa; Himne de la vila de Vilafranca de Bon Any; 2000 Mare; Mallorca. GEM XXIII, 89. Fiol 180.