Rul·lan Xumet, Antoni

Tornar al llistat

Toulon (França), 18/02/1889
Prev. 22/06/1913
Def. 08/04/1960
Començà els estudis eclesiàstics al nostre Seminari i els acabà a la Universitat Gregoriana de Roma, on aconseguí el títol de Doctor en Filosofia. Dia 29.10.1912 feia son Títol de Patrimoni. Fou ordenat prevere dia 22.06.1913. Començà l'exercici ministerial com Vicari de Son Sardina 1913-1917. de 1917 a 1918 fou Vicari de Santa Maria del Camí. El 1918 passà com encarregat de l'església de Biniaraix i ja no sortí de Sóller. Sempre el trobam com Adscrit a aquella parròquia. BOBM 1960, 147