Muntaner Serra, Gabriel

Tornar al llistat

Palma, 15/10/1876
Prev. 31/03/1900
Def. 19/08/1947
Havent fet el Batxillerat entrà al Seminari; el 1894 entrà a La Sapiència. Dia 31.03.1900 fou ordenat prevere i nomenat Vicari in Capite d'Orient. De 1904 a 1909 fou Vicari de Sant Nicolau. El 1905 es llicencià en Teologia a València. El 1909 Capellà de La Puresa i redactor del Correo de Mallorca. Participà a les oposicions de 1913 i va treure Artà, on hi restà fins el 1920 que fou nomenat Rector i Arxiprest de Santa Eulàlia. El 1920 fou nomenat Claver de la Caixa Diocesana. Després de les preceptives oposicions, dia 26.06.1923, fou nomenat Canonge Penitencier de la Seu. Fou Professor d'Ètica i Sociologia al Seminari, Examinador Sinodal, Censor d'Ofici, Visitador de la Sapiència BOBM 1947, 290-291