Salvà Medinas, Gabriel

Tornar al llistat

Palma, 07/05/1851
Prev. 19/09/1874
Def. 04/12/1930
El 14.12.1930 Ja era Batxiller en Arts quan entrà al Seminari. Va fer Títol de Patrimoni dia 25.06.1872 per poder rebre Ordes Majors. Fou ordenat Prevere dia 19.09.1874, quedant Adscrit a la parròquia de Santa Creu, de la qual dia 01.06.1876 en fou nomenat Vicari, hi restà fins que havent participat a les oposicions a Rector que féu el Bisbe Cervera, dia 31.01.1887 fou nomenat Rector d'Artà, hi restà fins el 1913, que tornà anar a oposicions i tragué la parròquia de Santa Creu. L'any 1920 li fou donat un Regent, Mn. Francesc Sitjar i Sitjar, degut a la mancança de salut que tenia i morí essent el Rector, dia 04.12.1930 BOBM 1930, 642