Bisellach Ramis, Miquel

Tornar al llistat

Inca, 29/01/1850
Prev. 13/03/1875
Def. 25/05/1910
Començà els estudis al Seminari i fou ordenat prevere el 13.03.1875, començant l’exercici del ministeri com a Vicari de Marratxí, dimitint al cap de pocs mesos, per retornar a Inca. De 1880 a 1905 fou el Vicari in Capite de Biniamar, per retornar com a adscrit a la parròquia d’Inca. Morí el 25.05.1910. BOBM 1867/68, 548; 1874, 315, 316; 1875, 15, 119, 299, 352; 1880, 370; 1905, 108; 1910, 300.