Binimelis Oliver, Joan

Tornar al llistat

Felanitx, 21/03/1898
Prev. 24/03/1928
Def. 28/01/1971
Neix a Felanitx el 21.03.1898 i fou ordenat prevere el 24.03.1928. Començà l’exercici del ministeri com professor a l’escola apostòlica dels PP. de la Missió, tenint cura pastoral dels germans Agustins que vivien a Binissalem, a l’església de la Transfiguració. El 1943 fou nomenat Vicari in Capite d’Orient, on hi morí dia 28.01.1971. BOBM 1943, 425; 1971, 23.