Bordoy Santandreu, Antoni

Tornar al llistat

Palma, 05/12/1909
Prev. 15/06/1935
Def. 12/12/1991
Havia presentat el Certamen Nº 214. Començà l’exercici ministrerial com Vicari de Son Sardina (1935-1939). De 1939 a 1945 Vicari d’Alaró. De 1945 a 1951 Vicari de La Vileta. De 1951 a 1963 fou Adscrit en la parròquia de Sta. Eulàlia, com organista, anant també a tocar l’Orgue de La Sang. De 1963 a 1984 era el capellà de la Clínica Mental de Jesús, jubilant-se i anant a viure a la Residència que les Filles de Sant Vicenç de Paül havien obert al Seminari Nou, on morí dia 12.12.1991. BOBM 1992, 66-67.