Beltran Caimari, Pere Joan

Tornar al llistat

Inca, 01/01/1865
Prev. 21/03/1890
Def. 00/00/0000
Rector del Convent de St. Domingo d’Inca 1902. L’any 1909 era nomenat Vicari in Capite de Caimari i dia 01.05.1910 era nomenat Vicari d’Inca. El 11.08.1913 passava a Argentina, diòcesi de Santa Fe, exercint el ministeri com Vicari en la parròquia de Ntra. Sra. del Carmen. Morí sent Rector de la Catedral Nueva de Santa Fe, Argentina dia 29.12.1914. Fiol Nº 105. BOBM 1885, 372; 1886, 414; 1889, 256, 416; 1890, 116; 1902, 327; 1909, 28; 1910, 188; 1913, 201.