Bauzà Bisbal, Joan

Tornar al llistat

Pollença, 22/06/1875
Prev. 23/09/1905
Def. 05/03/1930
Havia fet títol de Patrimoni dia 23.03.1903. Passà de Vicari en la parròquia d’Alcúdia. D’infant havia estat Blauet a Lluc i després de dedicar quatre anys al ministeri parroquial dia 08.12.1909 entrà a La Real, professant en la Congregació de MSSCC dia 02.02.1911. +Palma 05.03.1930. Semblanzas 27 i 28. BOBM 1902, 287; 1904, 309, 318; 1905, 84, 178, 235.