Aguilar Collados, Josep M.

Tornar al llistat

Madrid, 01/01/1909
Prev. 01/01/1946
Def. 11/02/1996
Ingressà (1942) al Monestir de El Parral (Segòvia) com Monjo Jeroním. Fou Prior del Monestir de Sant Isidoro de Santiponce (Sevilla) de 1956 a 1964. 1960 ingressà com membre numerari en la Reial Acadèmia de Sta. Isabel d’Hongria. 1964 arriba a Mallorca per fer-hi vida ermitana. 1969 fou nomenat Capellà del Monestir de Sant Bartomeu (Inca) Morí a Inca dia 11.02.1992 BOBM 1992,157-158 GEM XVIII, 275